Laserová epilácia - bezbolestné odstránenie chľpkov

Čo je Laserová epilácia?

Ide o najmodernejší neinvazívny spôsob trvalého odstránenia chĺpkov na tvári a na tele pre všetky typy pleti. Ošetrenie je možné vykonávať celoročne. Táto metóda je bezpečná, rýchla, bezbolestná a poskytuje dlhodobé výsledky, čím sa stáva ideálnou voľbou pre klientov, ktorí hľadajú efektívne riešenie pre hladkú pokožku.

V DERMANTHE vykonávame epiláciu najmodernejším Alexandritovým laserom. Je spomedzi všetkých typov lasera najlepšie vychytávaný pigmentom, vďaka čomu je čas a zároveň počet ošetrení potrebných na dosiahnutie výsledného efektu kratší až o jednu tretinu. Keďže laserom zasiahneme chĺpky v rozdielnej rastovej fáze, zákrok sa musí niekoľkokrát opakovať. Väčšina pacientov potrebuje na dosiahnutie optimálnych výsledkov 3-5 ošetrení, v porovnaní s iným typom lasera, kde je potrebných minimálne 5-8 ošetrení. Výsledky ocenia najmä osoby s jemným ochlpením na tvári, rukách, či stehnách. Ošetrenie je účinné taktiež u tmavšieho typu pokožky. Najväčšou výhodou je možnosť laserovej epilácie aj počas letných mesiacov. Efekt vydrží niekoľko rokov. Niekedy je žiadúce udržiavacie jednorázové ošetrenie danej oblasti (cca 1x ročne).

Ako funguje Laserová epilácia?

Laserová epilácia spočíva v použití koncentrovaných svetelných lúčov, ktoré sú absorbované melanínom vo vlasových folikuloch. Svetelná energia sa transformuje na teplo, ktoré poškodzuje folikuly a tým zabraňuje rastu nových chĺpkov. Procedúra je najúčinnejšia pri chĺpkoch v rasteovej fáze, preto je obvykle potrebných viacero sedení na dosiahnutie optimálnych výsledkov.

Pre koho je Laserová epilácia najvhodnejšia?

Laserová epilácia prináša najlepšie výsledky u ľudí s kontrastom medzi farbou chĺpkov a pokožky, avšak vďaka moderným technológiám je dnes možné účinne liečiť aj tmavšie typy pleti. Pred začatím liečby odporúčame konzultáciu s našimi odborníkmi, aby sme zabezpečili, že procedúra bude pre vás bezpečná a účinná.

Výhody Laserovej epilácie

    • Dlhodobé výsledky – na rozdiel od tradičných metód, ako je holenie či voskovanie, laserová epilácia poskytuje dlhodobé až trvalé zníženie rastu chĺpkov.
    • Presnosť a bezpečnosť – laser môže presne cieliť chĺpky bez poškodenia okolitej kože, čím minimalizuje riziko vedľajších účinkov.
    • Rýchlosť procedúry – ošetrenie je rýchle a efektívne, pričom aj veľké oblasti ako nohy alebo chrbát môžu byť epilované za relatívne krátky čas.
    • Žiadna bolesť – jedna z výhod, vďaka ktorej sa rozhodnete pre daný zákrok. Vďaka našim moderným laserovým prístrojom je odstránenie chĺpkov úplne bezbolestné.

Čo očakávať po procedúre?

Po procedúre môžete zažiť mierny opuch alebo začervenanie, ktoré obvykle ustúpi do niekoľkých hodín. Naši špecialisti vám poskytnú všetky potrebné informácie o starostlivosti po zákroku a odporučia vhodné produkty na upokojenie pokožky.

Záverečné zhrnutie a naše odporúčanie

Naše moderné lasery sú šetrné k pokožke a efektívne pri rôznych typoch pleti a farbách chĺpkov. Ak hľadáte riešenie pre trvalé odstránenie nežiaducich chĺpkov, u nás ste na správnej adrese. Navštívte nás pre osobnú konzultáciu a zistite, ako vám môže laserová epilácia pomôcť dosiahnuť hladkú pokožku.